Ako dostať CADcentrum do AutoCADu

16.06.2010 08:52

Autor blogu: Ing. Norbert Tokár

Tento blog je trochu obsiahlejší, ako zvyčajne, ale textu je tu tak akurát a je doplnený viacerými (veľkými a prehľadnými) obrázkami. Verím, že vás to neodradí a vydržíte čítať až do konca ;-). Ono to vlastne ani nie je blog, ale skôr taký malý Tip (alebo Trik?) ako si spríjemniť prácu v AutoCADe.


Názov je taký - nejaký rozprávkový, však (skoro Ako išlo vajce na vandrovku)? Nie, nebojte sa. Nejdem si tu vymýšľať rozprávku na tému AutoCAD (to sa asi ani nedá) :-).
Skôr chcem poukázať na jednu maličkosť, ktorú nájdete vo svojom AutoCADe:

 

Komunikačné centrum/Communication Center.

 

Communication Center in AutoCAD
Obr.1 Komunikačné centrum v AutoCADe

Áno, Komunikačné centrum je súčasťou tej zvláštnej skupinky ikoniek vpravo hore, ktorú mnohí v AutoCADe momentálne len akosi trpia. Ale prečo? Nachádzajú sa tam šikovné pomôcky.
Nájdete tu rýchly vyhľadávač (dlhý prázdny riadok s ďalekohľadom vpravo) nazývaný InfoCentre, možnosť pozrieť si ponuku Subscription Centra (ikonka kľúčika, použiteľné pre používateľov s predplatnou službou), spomínanéKomunikačné centrum/Communication Center, svoje Oblíbené/Favorites položky, ktoré si sami určíte priradením hviezdičky (aplikovateľné pre položky vyhľadávania, Kominukačného centra a Subscription centra) a nakoniec vstup doPomocníka/HELPu (ikonka otáznika) a ďalších informačných ponúk. Všetko sú to šikovné nástroje, ktoré slúžia ako pomôcka pri samotnej práci v AutoCADe.

Ja som si z tejto ponuky pre vás vybral práve Komunikačné centrum. Prečo? Nuž preto, lebo pomocou  Komunikačného centra viete dostať do svojho AutoCADu potrebné a aktuálne informácie z nášho CADcentra a viete tak byť stále v centre diania. A stojí vás to asi 2 minútky vášho času a pripojenie na internet :-).

Rýchly spôsob, ako byť neustále informovaný o novinkách a dianí v záujmovej oblasti, je použitie informácií dostupných cez kanály RSS (RSS channel, RSS Feeds). RSS je zjednodušene povedané prehľadný súhrn informácií o novinkách na webových stránkach. Bližšie informácie o RSS si viete pozrieť napríklad tu.

A práve Komunikačné centrum vie pracovať aj s kanálmi RSS.


Ako teda na to sa dočítate na cadcentrum.sk

Späť