TOP NOVINKA: AutoCAD pre Mac (AutoCAD for Mac)

25.11.2010 10:54

Konečne!

Takto si iste povzdychnú viacerí, ktorí už dlhé roky „fičia“ na MACoch a chceli by používať AutoCAD. Autodesk totiž oznámil niečo zásadné: vytvoril AutoCAD pre MAC počítače od firmy Apple. Ako iste viete, teraz sa to dá riešiť pomocou emulátorov, ale to nie je ono. Takže od jesene (presný termín nie je určený, predpokladá sa október) budeAutoCAD for MAC, ako sa oficiálne nazýva tento MAC-ovský AutoCAD, dostupný v Európe a Severnej Amerike (USA a Kanada). Čo sa týka ceny, tá by mala kopírovať cenu štandardného AutoCADu 2011.AutoCAD love MacČo je podstatné z používateľského hľadiska, aj AutoCAD for Mac bude používať natívny formát AutoCADu. Inak povedané, bude pracovať s DWGčkom. To zabezpečuje kompatibilitu výkresov bez ohľadu na to, na akej platforme sa vytvorili. Samozrejmosťou je podpora otvorenia a následne spracovania výkresov vytvorených v starších verziách AutoCADu.

Používateľské prostredie a ovládanie bude kopírovať možnosti operačných systémov Mac OS ® X. Jedná sa napríklad o technológiu Cover Flow (grafické listovanie súbormi), podpora Multi-Touch na notebookoch (ovládanie gestami) alebo podpora zariadení Magic Mouse alebo Magic Trackpad (ZOOM a posun). A všetko je to implementované do AutoCADu tak, aby sa maximálne využili možnosti systémov Mac OS.AutoCAD for MacUvádzame už známe systémové požiadavky na AutoCAD for Mac:
•    Apple ® Mac ® Pro 4.1 alebo novší; MacBook ® Pro 5.1 alebo novší (odporúča sa MacBook Pro 6.1 alebo novší), iMac ® 8,1 alebo novší (odporúča sa 11,1 iMac alebo novší), Mac ® mini 3,1 alebo novší (odporúča sa Mac mini 4,1 alebo novší), MacBook Air ® 2,1 alebo novší; MacBook ® 5,1 alebo novší (odporúča sa MacBook 7,1 alebo novší)
•    Mac OS ® X v10.6.4 alebo novší; Mac OS X v10.5.8 alebo novší
•    64-bitový procesor Intel ®
•    2 GB RAM (odporúča sa 4 GB)
•    1 GB voľného miesta na disku pre inštaláciu
•    Všetky grafické karty na podporovaný hardvér
•    1 024 x 768 displej s True Color (odporúča sa 1.600 x 1.200 s True Color)
•    anglické rozloženie klávesnice
•    Apple ® Mouse, Apple Magic Mouse, Magic trackpad, MacBook ® Pro trackpad alebo Microsoft ®-kompatibilné myši
•    Mac OS X kompatibilná tlačiareň


AutoCAD WSA aby toho nebolo dosť, Autodesk pracuje aj na verzii AutoCADu určeného pre iPod Touch, iPad a iPhone. Myslím, že tieto produkty spoločnosti Apple netreba nejako bližšie predstavovať, sú to priekopnícke produkty, ktoré sa už stali legendami. Táto nová mobilná aplikácia Autodesku sa bude volať AutoCAD WS. Mobilný AutoCAD umožní súbory DWG zobrazovať, upravovať a zdieľaťAutoCAD WS je súčasťou Project Butterfly Technology Preview a objaviť by sa mala v rovnakom čase, ako AutoCAD for Mac.

Zdroj: AutodeskAppleGoogle

Späť