VIDEO: CADKON-2D, produktová prezentácia

08.12.2009 15:56

Prinášame vám dalšiu videoprezentáciu zo série prezentácií pre produkty CADKON českej spoločnosti AB Studio. Prezentácia je zameraná na reálnu ukážku práce v CADKONe 2D. Prezentované sú kľúčové funkcie, tvorba výkazov a rôznych legiend. Na záver sme zaradili ukážky reálnych projektov z praxe. Cieľom prezentácie je ukážka možností CADKONu 2D.

 

Pred spustením prezentácie je potrebná bezplatná registrácia na stránkach nášho Cadcentra.

 

https://www.cadcentrum.sk/sk/5-CADKON/48-Videa

 

 
CADKON-2D je 2D nadstavba AutoCADu LT a AutoCADu (podporované sú aj ostatné produkty postavené na AutoCADe) zameraná na oblasť projektovania stavebných konštrukcií. Výhodami programu sú okrem iného práca v prostredí AutoCADu pri použití natívneho formátu AutoCADu - DWG, možnosť použitia všetkých dostupných príkazov AutoCADu, rozšírenie funkcií samotného AutoCADu a samozrejme funkcie "šité" na mieru stavbárom, ktoré robia zo všeobecného AutoCADu profesne zameraný program s množstvom užitočných a v súčasnosti už aj zautomatizovaných funkcií. CADKON 2D je možné používať pri tvorbe projektovej dokumentácie od úvodných návrhov až po realizačné projekty, resp. je ho možné použiť ako nástroj na dokončenie projektu do stupňa realizačného projektu pre projekty urobené v iných aplikáciách (REVIT, AutoCAD Architecture, AutoCAD). CADKONu 2D nerobia problém ani rekonštrukcie.
 
Veľkou výhodou oproti samotnému AutoCADu je pri použití CADKONu úplná kontrola hladín CADKONom, kedy sa používateľ vôbec nemusí starať o tvorbu hladín a triedenie objektov do hladín, robí to automaticky CADKON (v praxi to znamená jednak zaručený poriadok vo výkrese, ale aj úsporu času, ktorú štandartne v AutoCADe venujeme triedeniu objektov do hladín a manažovaniu hladín). Ďalšia dôležitá vlastnosť CADKONu je používanie základných objektov AutoCADu (žiadne špecifické objekty si CADKON netvorí), výkres nakreslený v prostredí CADKONu je teda možné spracovávať aj v "čistom" AutoCADe, rovnako túto vlastnosť CADKONu oceníme aj pri výmene dát medzi sebou.
 
 

 

 

 

Späť