Graitec Advance Workshop vo Voortman Experience Center

04.04.2017 11:58

Pondelok, 27 Marec 2017 14:58

Nové trendy vo výrobe oceľových konštrukcií a ich riadenia boli predstavené v rámci akcie Digital Steel Days organizovanej spoločnosťami Graitec a Voortman v predvádzacom Centre výrobcu CNC strojov Voortman Steel Machinery v nizozemskom mestečku Rijssen.

Počas dvojdňového PROGRAMU akcie zameranej na výrobcou oceľových konštrukcií, asi 50 účastníkov z celej Európy vrátane Slovenska a česka, videlo, ako produktivita CNC strojov Voortman spojená so softvérom pre riadenie, plánovanie technickú prípravu výroby Graitec Advance Workshop zvyšuje ich konkurencieschopnosť a umožňuje implementáciu Štandard EN 1090 ( certifikáciu CE).

Súčasťou nabitého starostlivo naplánovaného programu boli prezentácie jednotlivých strojov ako sú pilovrtací centra, paličky a zváracie automaty kombinované s prezentáciami rôznych modulov softvéru Advance Workshop a ukážkou využitia mobilných terminálov slúžiacich ako čítačky QR čiarových kódov pre sledovanie materiálu od skladu až po výrobu. Ukážka tejto aplikácie prebehla priamo na továrenských linkách spoločnosti Voortman.

So svojimi skúsenosťami Ako čerstvého užívateľa nás zoznámil pán Fabrice BECTA Z francúzskej spoločnosti CONSTRUCTIONS METALLURGIQUE BECT, ,ktorý nedávno absolvoval nasadenie ako nových strojov, tak aj softvéru Advance Workshop. Mimo iného sme sa dozvedeli, akým spôsobom prebiehalo nasadenie nového systému pre riadenie a ako sa to prejavilo na kapacite výroby a počtu zamestnancov.

Na druhý deň boła naplánovaná exkurzia u výrobcu oceľových konštrukcií Van den Brink Staalbouw. Na záver bola celá akcia zavŕšená jedinečným zážitkom z plavby po amsterdamských kanáloch.

 

Späť